Učenci četrtih in petih razredov so sodelovali v projektu Varno na kolesu. Nosilec razpisa je družba Butan plin, namenjen pa je učenkam in učencem, ki se pripravljajo na kolesarski izpit. Naloge so bile razdeljene v dva obvezna sklopa in dodatne naloge. Prvi obvezni sklop se je imenoval »Varno kolesarim v šolo«. Vseboval je opazovanje prometnih situacij na terenu, izpostavljanje nevarnih in zgledno urejenih mest za kolesarje in analizo možnosti za kolesarje na šoli. Drugi sklop je bil naslovljen »Kolesar v prometu«. Cilj tega sklopa je bila izdelava didaktičnega pripomočka kot pomoč pri učenju in utrjevanju prometnih pravil. Izvedli smo tudi dve dodatni nalogi. Strokovna komisija je ovrednotila vse opravljene naloge. Na regijskem srečanju, 25. 4. 2018 v Litiji, so predstavili rezultate. Učenci naše šole so dosegli tretje mesto in postali regijski finalisti. Za svoje delo so bili nagrajeni.

Mojca Gruden

 

(Skupno 245 obiskov, današnjih obiskov 1)