S finalom se je 1. februarja zaključilo letošnje prvenstvo osnovnih šol Ljubljane v dvoranski atletiki.

Finalni nastop si je z zelo dobrimi rezultati v predtekmovanju prislužilo 12  učencev OŠ Janka Modra. (V prejšnjem prispevku na spletni strani sem pomotoma zapisal 11.) Tokrat je v  konkurenci najboljših atletov območja Ljubljane najbolj zablestel  Lovro Žle, ki je z izrednim rezultatom 498 cm prepričljivo osvojil prvo mesto v skoku v daljino. V primerjavi z najdaljšim skokom na predtekmovanju je  napredoval za 34 cm. Lepo je napredovala tudi Sara Gradišek, ki si je z 12 stotink boljšim časom kot 19. januarja na predtekmovanju pritekla 3. mesto v teku na 60 m. Tik pod zmagovalnimi stopničkami je v isti disciplini finale zaključil Peter Cverle. Med najboljših 10 se je uspelo prebiti še Luki Doklu in Gregorju Vugi (tek na 60 m) ter Maticu Ferdinu (skok v daljino).

Naslednje atletsko tekmovanje nas čaka meseca aprila,  ko bo na sporedu spomladanski kros.

Aleš Lebar

(Skupno 440 obiskov, današnjih obiskov 1)