Učenke knjižničarskega krožka so dobile priložnost, da lahko berejo otrokom v vrtcu. Vsaka od deklet, ki se je odločila za to dejavnost, enkrat tedensko prihaja v izbrano skupino, kjer otrokom pred spanjem prebere pravljico. Otroci dekleta vsak teden težko pričakujejo in se veselijo skupnega druženja.

Nekaj vtisov učenk:

• Počutim se veselo, sprejeto, navdušeno. Vsakič se veselim, da bom spet z otroki in vedno sem malo zaskrbljena, ali sem izbrala pravo knjigo, da jim bo všeč. (Mateja Nolimal, 9.c)
  • Branje se mi zdi dobro za otroke, saj s tem širijo svoj besedni zaklad in domišljijo. Naše druženje ob knjigi je sprostitev zame in gotovo tudi za njih. (Tinkara Tkalec, 8.a)
  • Otroci v vrtcu so zelo pridni in poslušni. Ob branju uživamo prav vsi. (Ivana Kordiš, 8.a)
  • Pri branju v vrtcu mi je všeč, da berem prostovoljno in da berem otrokom. Ko berem, se počutim svobodno. Zelo sem vesela, da imama to priložnost. (Mihaela Stanojević, 7.c)
  • Ob branju občutim veselje, včasih pa žalost (če je knjiga žalostna). (Zala Vodnik, 7.c)
  • Jaz se v vrtcu počutim zelo dobro. Otroci so prijazni in prisrčni. Rada jim berem. In tudi vzgojiteljice so zelo prijazne. (Anastazija Stanojevič, 8.a)
  • Branje v vrtcu je vznemirljivo. Pomeni mi zabavo, če pa berem komu drugemu (posebno mlajšim) pa toliko bolj. (Mateja Selšek, 7.a)
  • Pri branju v vrtcu mi je najbolj všeč, kako otroci pozorno poslušajo in se veselijo, ko pridem. To je res lepa izkušnja. (Kristina Grilj, 9.b)

Mentorica: Andreja Peklaj Zibelnik