Učenci sedmih razredov so raziskovali in odkrivali zgodovino Emone, ki so jo predstavili z izvirnimi izdelki na razstavi. Področja raziskovanja, ustne predstavitve in izdelki so zajemali: nastanek Emone, vsakdanje življenje v Emoni, prehrano Emoncev (poskusili smo sladico narejeno po Apicijevem receptu), emonski forum, higieno in oblačilno kulturo Emoncev, otroštvo dečkov, deklic, zabavo in sprostitev Emoncev, verovanje, arheološke najdbe in celo turistično vodenje po Emoni z lokacijami najdb in primeri najdb.

Učenci so obiskali tudi Mestni muzej v Ljubljani, kjer so si ogledali razstavo o Emoni, se sprehodili po sledeh rimske Emone ter tako podoživeli življenje Emoncev.

Fotografije so nastale ob zaključku projekta.

Silva Sušec Pezdirc, učiteljica zgodovine

(Skupno 831 obiskov, današnjih obiskov 1)