Prvi športni dan za učence predmetne stopnje tradicionalno izvedemo ob začetku šolskega leta. Uveljavljena sta tudi že prizorišče in seveda vsebina športnega dne. V športnem parku Kodeljevo izvedemo šolsko prvenstvo v krosu (rezultati so objavljeni v rubriki Rezultati), na bazenu Fakultete za šport pa se odvije še plavalni del športnega dne. Letos smo ga izpeljali 8. septembra.
Jutro je bilo še pusto, megleno, nič kaj poživljajoče, a so se tudi tisti prvi nastopajoči v večini uspeli motivirati in se s progo krosa spopasti po svojih najboljših močeh. Nekatere je med premagovanjem napora teka bodrila želja po tekmovanju, športnem boju z uro in sošolci, druge je gnala misel, da bo ob prečkanju ciljne črte težji del športnega dne za njimi. Zagotovo je bil za večino prijetnejši in bolj raznolik tisti v bazenu. Šestošolci so tam uvodoma opravili ocenjevanje znanja plavanja, potem pa jih je čakal podoben program, kot vse naslednje skupine – razrede: plavanje na razdaljo, prosto plavanje in skoki v vodo. Predpisana razdalja plavanja je znašala od 250m za 6. razred, do 400m za 9.razred. Večina je po tej rekreativni nalogi ostala v vodi in si čas popestrila z lahkotnejšim plavanjem, nagajivimi igrami, sproščenim klepetom… Učitelji športa smo s plavalno šibkejšimi učenci opravili kratek tečaj plavanja. Zaključek športnega dne je bil kot običajno namenjen priljubljenemu skakanju v vodo, kjer so učenci lahko izrazili svojo domišljijo, pogum, spretnost ali pa vsaj preprosto otroško razigranost. Naj ta ne poide, do naslednjega športnega dne!

Učitelji športa

Na spodnji povezavi pa si lahko ogledate tudi rezultate šolskega tekmovanja v krosu za učence 6.–9. razreda.

KROS [6.–9. razreda]

(Skupno 111 obiskov, današnjih obiskov 1)